120hp civarı yada işlere göre önerilen güçte traktör belirleme

• Beğen
Tepkiler: Mustafaşahin
1700 saatte bu hale geldiyse 5000 saatlerde düşünemiyorum. Kaliteli olabilir ama astarı yüzünden pahalı. Bu şartlar altında binilecek makine değil ne yazık ki.
evet bu şartlarda alinacak makineler degil 2013 yıllarında bile uçuk rakamlara satılmış traktörler ithal olarak diger markalar 2013 yilinda şu fiyata sattiysa JD 100-150 bin tl fazlasina satti :) tamam konfor var ama bu euro kuruyla cok sıkıntılı

• Beğen
evet bu şartlarda alinacak makineler degil 2013 yıllarında bile uçuk rakamlara satılmış traktörler ithal olarak diger markalar 2013 yilinda şu fiyata sattiysa JD 100-150 bin tl fazlasina satti :) tamam konfor var ama bu euro kuruyla cok sıkıntılı
benim yorumum şu anki piyasaya göre john deere pahalı değil. arkadas masraflardan bahsetmiş ama hasar nasıl oluşmuş ben anlamadım.

• Beğen
benim yorumum şu anki piyasaya göre john deere pahalı değil. arkadas masraflardan bahsetmiş ama hasar nasıl oluşmuş ben anlamadım.
adam kendi hatasını biliyor zaten aşırı hızlanma frenleme yaptım diyor bunu masseye de yapsa , tümosan a da yapsa aynı sonuc olur. garanti bittiyse dışarıdan daha uyguna da bulunabiliyor JD parçaları. Kayseri de Mehmet usta var , Samsun da Bafra ticaret var bu arkadaslar uygun malzeme veriyorlar piyasaya göre. biz uzun süredir JD kullandık, 2130 dan başladık 5403, 6230, 5303,5503, 6205 gibi motorlarımız oldu. parçaları farklı farklı yerlere bayilere sormakta fayda var.

• Beğen
Hocam rakamlar ters olmasın 🤔
Çılgın çiftçi , 5713S , dönerli pullukla mısır yeri sürümündeki yakıtıdır.

Traktörler , kolay araziye girip , hafif motor yüküyle çalıştıklarında yakıt farklı olabilir.
Ağır tav sürümüne girdiklerinde yakıt tüketimi farklı olabilir.
Motor ayarlarından kaynaklı olarak %60 ve %90 motor yükünde çalışma yakıtları farklı olabiliyor.
Motoru sıkıştırarak sürmelerde farklı tüketimler görürüz.

Bir kişinin başına geldi diye hepsinde olacak diye bir kural yok.Her markada bunları görebilirsiniz.Kullanıcı hatasıda olabilir.Bir tanıdık sıfır Massey 8s 265 aldı motor daha 500 saati görmeden şatıl arızası verdi.Buna bakarak bütün 8s ler sıkıntılıdır almayın diyebilirmiyiz?

• Beğen