2021 Karpuz Sezonumuz

Birisi dört gün önce köye getirmişti, kg 5 TL den almıştım. Kabak aşılı çıkmasını falan bir kenara koyalım da, aracıların kazandığı parayı üretici hayal bile edemez gibi geldi bana.

Birisi dört gün önce köye getirmişti, kg 5 TL den almıştım. Kabak aşılı çıkmasını falan bir kenara koyalım da, aracıların kazandığı parayı üretici hayal bile edemez gibi geldi bana.
Bu sistem tam ciftciyi sömürme sistemi
Araci ve marketci parayı vuran yoksa her köse basında büyük market nasil acacaklar

03.06.2021 karpuzlarda son durum
20210603_183035.jpg
20210603_183311.jpg
20210603_183354.jpg
20210603_183446.jpg
20210603_183611.jpg
20210603_183703.jpg

hakiki çekirdek karpuz fiyatı ile kabak aşılı karpuz fiyatı farklı olmalı.
çiftçiden, kabak aşılı karpuz 50-60 kuruştan alınıyorsa,
hakiki çekirdek karpuz, 1.5-2 liradan alınmalı...
bu benim fikrim...
hakiki karpuz üretimi teşvik edilmeli...

A
Bereketini gor Cemal.
Kabak asili , birseye benzemeyen karpuzu ureten de ciftci, tonaj yapsin diye bunu yapiyor, begenmeyen de ciftci! Agaci kesen baltanin sapi da o agacin dalindan hesabi.
Allah razi olsun abi sqğolasin
Karpuz olunca gel misafirim ol eğerki 1 tane bozuk kabak kokulu karpuz ye tarlayı bedava bağışlıcam kqbak kokulu karpuz ham karpuz erken koparip 1 hafta bekletilen karpuz bütun form icin gecerli 1 tane yiyipte begenmeyen ciksin bagis yapcam herkezin önünde

A

Allah razi olsun abi sqğolasin
Karpuz olunca gel misafirim ol eğerki 1 tane bozuk kabak kokulu karpuz ye tarlayı bedava bağışlıcam kqbak kokulu karpuz ham karpuz erken koparip 1 hafta bekletilen karpuz bütun form icin gecerli 1 tane yiyipte begenmeyen ciksin bagis yapcam herkezin önünde
Cemal yakın olsam parası ile almaya gelirdim. 1 bagaj 🙂

Cemal yakın olsam parası ile almaya gelirdim. 1
Konum at 1 bagaj sarip geleyim abi ankara 3 saat bana
Vallaha hele ucuz olsa ne kabak ne de bişey de pahalı olunca kabak geçensene karpuzlarda tat yoktu ama bu sene süper hemde çok ucuz Cemal bence piyasayı ıyı analiz et gelene sat gıtsın daha adana bir türlü bitmedi
4100 den dekari satildi bugun