ERKUNT'A PORTATİF GARAJ YAPTIM

14.10.2010
2,256
4,109
Amasya

-Erkunt traktörüm kabini nedeniyle mevcut garaja sığmayınca avluda yer tespiti yapıp işaretledim.
-Sonra demirden iskelet yaptım ve seviyeyi düzeltmek için kiremit kullandım.
-Betonunu atıp garajın tabanını hazırladım.
-Önceden ölçülerini verip duvarlarını ve tabanını ayrı ayrı hazırlattığım profil üzerine trapez sac levhalar civata ve somunlarla birbirine bağlandı.Böyle planlamamda amaç ,ilerde istersem garajın duvarlarını ayırarak bozup başka bir yerde tekrar kurabilmek.Yan duvarlar yere uzun çapraz vidalarla sabitlendi.
-Sıra Erkunt'u evine almaya geldi.
-Giriş profilinin önüne arkasına rampa yapıp tarihi atınca iş biter.
-
-

Resimler ve ekler

• 092.jpg
    092.jpg
    4.4 MB · Görüntüleme: 364
  • 094.jpg
    094.jpg
    4.2 MB · Görüntüleme: 277
  • 097.jpg
    097.jpg
    3.8 MB · Görüntüleme: 280
  • 133.jpg
    133.jpg
    2 MB · Görüntüleme: 268
  • 136.jpg
    136.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 272
  • 144.jpg
    144.jpg
    1.7 MB · Görüntüleme: 272
  • 134.jpg
    134.jpg
    2.4 MB · Görüntüleme: 264
  • 138.jpg
    138.jpg
    2.1 MB · Görüntüleme: 257
Son düzenleme:
-Erkunt traktörüm kabini nedeniyle mevcut garaja sığmayınca avluda yer tespiti yapıp işaretledim.
-Sonra demirden iskelet yaptım ve seviyeyi düzeltmek için kiremit kullandım.
-Betonunu atıp garajın tabanını hazırladım.
-Önceden ölçülerini verip duvarlarını ve tabanını ayrı ayrı hazırlattığım profil üzerine trapez sac levhalar civata ve somunlarla birbirine bağlandı.Böyle planlamamda amaç ,ilerde istersem garajın duvarlarını ayırarak bozup başka bir yerde tekrar kurabilmek.Yan duvarlar yere uzun çapraz vidalarla sabitlendi.
-Sıra Erkunt'u evine almaya geldi.
-Giriş profilinin önüne arkasına rampa yapıp tarihi atınca iş biter.
-
-
Güzel olmuş kutu gibi sevdim

• Beğen
Tepkiler: Göktürk.
MaaşAllah, çok güzel olmuş.

Teşekkürler Safa kardeşim.

Güzel olmuş kutu gibi sevdim

Teşekkürler

Çok güzel olmuş abi eline sağlık.
Maliyet bilgisi verebilirmisin?
Bende erkunta böyle bişey yapmak istiyorum :)

Tşk.Taban betonuna çakıl ,çimento 500 lira harcadım.Demirler avluda kalıntı olarak vardı, onları kesip düzenledim.Metal kısım her şey dahil (malzeme,kilit,üretim,getirme,montaj) 7500 lira.Toplam 8000 lira.

Hayırlı olsun güzel olmuş yağmur ve güneşten korumak için

Tşk.Yağmur,güneş,kemirgenler,yangın,güvenlik.

• Beğen
Tepkiler: SefaBakırcı
Elinize sağlık güzel olmuş

Tşk.Cemal kardeş ,agril'le ilgili bir konu danışmak istemiştim.Özelden mesaj göndermiştim,görmedin belki.Bir bakabilir misin?

elinize sağlık güzel olmuş. Tek olumsuz tarafı yaz aylarında traktörü burada muhafaza etmeyin içerisi çok sıcak olur

Tşk Barış kardeşim.Yerim uygun olmadığından motor birkaç ay komşunun büyük beton garajında kaldı.Ordan çıkarıp oraya bırakıyordum.Bir keresinde baktım korna basmıyor.Sanayide işim olunca servise gittim.FARE kornanın kablosunu kemirmiş.Allahtan bir sürü elektronik devre kablosuna dokunmamış ama olacağı oydu.Garaj faaliyetini hızlandırdım.Sıcak bunalması benim de aklıma geldi ama yukardaki birleşim yerlerinde açıklıklar var tam hava sızdırmaz değil.Ayrıca yazıntraktörün kapılarını açık bırakırım, fırında pişen fırın poşetindeki tavuğa dönmesin.

Güzel olmuş Cemal abi. Güle güle kullan...

Teşekkürler Erkan.

Maşallah çok güzel olmuş aynı konteyner gibi

Gule gule kullanin. Güzel olmuş

Teşekkürler.

Maşallah. Hayırlı olsun .
Ölçü ve maliyet bilgisi verebilirmisin bi zahmet.

Tşk.Hacı Mehmet bey en 3.5,öndeki yükseklik 4 ,ön-arka 6 metre.Yukarda taban yazmışım ama taban beton.Bütün yan duvarlar ve tavan bağımsız,birbirlerine civata somunla bağlı.Hiç kaynak yok.Maliyet yukarda yazdığım gibi 8000 lira.