Gübre miktarı tavsiyeleriniz

Tek sefer gübre Atmayi planlıyorum 7 ton can aldım dekara ortalama 25 kg dekgeliyor babamlar şimdiye kadar hep üre attılar ve 12 en fazla 15 atarlardı babam fazla gübre yakma yapar diyor tek seferde atarsam yakma yaparmı acaba yara gübre neden yakar

Üre gübresi 45 gün gibi tesirlidir.
Nitrat gübresi 30 gün gibi tesirlidir.
CAN gübresi , nitrat benzeridir fakat azot miktarı az oluyor.
20 kg üre 35 kg CAN gübre gibi etkiler.
Ankara şartlarında verim 300 kg/dk kabul edersek , 25 kg/dk tek sefer için fazla gelebilir, etki süresi 15 gün gibi kısa olduğundan bitki yeterince fayda sağlamayabilir.
Gübreyi 2 sefere bölüp, yağış durumuna göre 20 gün, bir ay arayla atmanız yerinde olabilir.

Üre gübresi 45 gün gibi tesirlidir.
Nitrat gübresi 30 gün gibi tesirlidir.
CAN gübresi , nitrat benzeridir fakat azot miktarı az oluyor.
20 kg üre 35 kg CAN gübre gibi etkiler.
Ankara şartlarında verim 300 kg/dk kabul edersek , 25 kg/dk tek sefer için fazla gelebilir, etki süresi 15 gün gibi kısa olduğundan bitki yeterince fayda sağlamayabilir.
Gübreyi 2 sefere bölüp, yağış durumuna göre 20 gün, bir ay arayla atmanız yerinde olabilir.
Yarısı nitrat diğer yarısı amonyum olduğundan ilk attığında bitki hemen nitrat formunu alacak amonyum formunuda ihtiyacı halinde almazmi kaç gün etkili olduğunu bilmiyordum ben yağmur gözükmüor hava sıcakları düşünce haftaya atmayı planlıyorum nitrat buharlaşmayı az yapar çiğde erir diye bildiğimden uygun olurmu sizce