Kanolada,,,,ACEMİ ....Şansı

Son durum bu sülfat atalımı atmıyalımı
siz çifçi arkadaşlara soruyorum

kasımda üre atanlar sizin kanolar çok boy yaptımı
tehlike yaratırmı bu durum

43741

• Beğen
Tepkiler: Alexander
Çok sık olmuş metrekarede firmanın beyanı 20. 25 bitki yeterli

iyi günler Sarilar 1 Şarköyden yılmaz bey vsrdiği bilgilerde nornali 140 ve 170 kök diyordu,
biz şimdi diğer tarlayı boşunamı bozduk,bazı kısmda 5 veya 10 kök vardı birkısmında 20 ve 30 üzerinde idi,
Bu durumda tane zayıfmı kalır sık olunca ,
sulama yapsak durumu kurtarabilirmiyiz
selam.

Kanola eken arkadaşlar çokm u kar ettiniz gıkınız çıkmıyor,
zarar etseydiniz sayfa sayfa yazardınız
bizim köyde 2 veya 3 arkadaş 10 15 yıldan bu yana ekiyorlar kar ettiklerini gizlemişler istediğimizi alamadk deyp geçişyiriyorlardı.

• Beğen
Tepkiler: Alexander
iyi günler Sarilar 1 Şarköyden yılmaz bey vsrdiği bilgilerde nornali 140 ve 170 kök diyordu,
biz şimdi diğer tarlayı boşunamı bozduk,bazı kısmda 5 veya 10 kök vardı birkısmında 20 ve 30 üzerinde idi,
selam.

bizim köyde 2 veya 3 arkadaş 10 15 yıldan bu yana ekiyorlar kar ettiklerini gizlemişler istediğimizi alamadk deyp geçişyiriyorlardı.
Benim bildiğim mt2 de 60-70 bitkinin olması gerekiyor.Kanola dallanma yapacağı için sık ekimde daha az dallanma yapar.Tane pek zayıf kalmaz ama su tüketimi fazla olur.Dekara ne kadar tohum ekimi yaptınızda bu kadar sık oldu.

• Beğen
Tepkiler: rifkiseker
selam.

Bence m2 10 kok olsa yeter

Kanolayı yıllarca ektik iki senedir artık ekmiyoruz. Çıkardığım en büyük ders tarla hazırlarken derin çizelle işleyip üstü incelterek merdaneyle ekmek ve mümkün olduğu kadar az sıklıkla ekmek. Bence mtkarede 10-20 arası en ideali. Artık zaten 1 hatta 2 göz kapatarak ekimler artacaktır. Avrupa'da 35 cm sıra arasıyla ekiyorlar. Rıfkı bey size tavsiyem trakyakanola gurubu var facebookta. Orada gurup kurucusu Gürhan isimli bir arkadaş var. Size çok yol gösterecek bilgiler paylaşıyor.

Evet Göktürk bir grm yağ eksiltmiyordu ilk sahibi antifriz koymadan 35 yıl kullanmış
ben 10 yıldır hep yaz kış antfiz koyduk,fakat gömlek delinmiş
kış kıyamete ustayı sevindirelim helelhoş olsun,daha süper olarak eve dönecek
İNŞALLAH.
hayata o kadar güzel bakıyorsunuz ki,
sizi tebrik ederim.
herşey gönlünüzce olsun.

• Beğen
Tepkiler: rifkiseker
hayata o kadar güzel bakıyorsunuz ki,
sizi tebrik ederim.
herşey gönlünüzce olsun.
Amin kardeşim haytım boyunca mutlu yaşadım etrafımdeki insanlarıda,