Sütünüzü nasıl satıyorsunuz?

merhaba,

arkdaslar günlük ne kadar sütünüz cıkıyor ve bu sütleri nasıl satıyorsunz? doğrudan kendinizmi yoksa aracılara mı satıyorsunuz?

kolay gelsin...
Onceden kooparatife veriyoduk hergun sabah aksam. Litresi 1,05ti orasi kapandi simdi nevsehirli bi abi geliyo koydeki sutleri 1 liraya alip goturuyo ilcede 2 den asagiya satmiyodur bizde hayvanlari yavastan elden cikariyoruz cekilecek cile degil aga

• Beğen
Tepkiler: erdoerdogan
merhaba,

arkdaslar günlük ne kadar sütünüz cıkıyor ve bu sütleri nasıl satıyorsunz? doğrudan kendinizmi yoksa aracılara mı satıyorsunuz?

kolay gelsin...

Sutunuz kaliteli ise ANK da kendiniz müşteri portföyü oluşturup satabilirsiniz 1.2 TL ye sütçü alıyor 2.5 TL'ye kendiniz rahat satabilirsiniz.Tanidiklarinizin oturduğu binalarda baslayabilirsiniz....

• Beğen
Evlere süt satmak için süt yağ oranı yüksek jersey, simental yada montfon sütü piyasada avantaj sağlar kanaatindeyim. Çünkü yaptiği yoğurtta güzel kaymak olması tercih sebebidir.
Bunu 1-2 inekle deneyip müşterilerin memnuyetine göre eldeki holsteinleri süt yağ oranı yüksek ineklerle degistirmeye gidilebilir.

• Beğen

Sanayi sütü 3,99 krş enayi sütü 1.15 krş.

42fc289224e2afb178401504b940dd9f.jpg

Köyümüzün sütleri kooperatifte toplanıp yaklaşık 10 yıldır sek firmasına satılır.

• Beğen
Dayım kendi ürettiği günlük 150-200litre sütü litresi 2.5 liradan çok rahat satıyor ve sütü yetiştiremiyor artık götürdüğü yerlerde asansör olmayan yerleri bırakıp yorulmamak için müşteri seçer oldu ama yavaş yavaş 5litrelik bidonlarla başladı sonradan büyüterek devam etti haftalık hergüne sabit müşterileri var oda süt fiyatlarından şikayetle bu işe başladı imkan varsa şehire gelip kendin satmak çok daha karlı

1 -1.5 ton arasında değişiyor arabamla şehirdeki marketlere 1.75 den satıyorum 600 kg mı da pastaneye dondurma yapımı için 1.80 ₺ veriyorum kalanıda mandıraya 1.5₺ den veriyorum oda sadece benim sütümden yoğurt ve yağ yapıyor ortalama 1.65 e denk geliyor günlük benim montofon olduğu için sütüm 4.2 yağlı % 9 km içerdiği için satışta zorluk çekmiyorum birde koku benim avantajım piyasada marketler koku olmayan süt bulamıyor benim sütüm rakip tanımaz o konuda
Zooteknist

Kendin satabilmen en guzeli
Bizde hayvancilik cok oldugu icin kendin satabilmen zor
Tabi sutler koyu kivamli olunca ozel fiyat ile vermek gerek koopta bu zor senin sutun koyu digerleri ince karisip gidiyor koopta
Diger faktorkerde cok onemli bu isten para kazanmak icin
Iklim ve toprak yapisi mera veya sulu tarim imkani cok onemli
Tasima su ile degirmen donmuyor
Gelelim en onemli konuya ve sozu bitirelim isletme sahibi bilgi tecrubesi ve ekonomi yönetimi cok onemli
Genc arkadaslara tavsiyem dikkat etsinler ekonomi yonetimine borclanmak cok kolay alacaklarina dikkat edin 40 defa olcup sonra bicin

1 -1.5 ton arasında değişiyor arabamla şehirdeki marketlere 1.75 den satıyorum 600 kg mı da pastaneye dondurma yapımı için 1.80 ₺ veriyorum kalanıda mandıraya 1.5₺ den veriyorum oda sadece benim sütümden yoğurt ve yağ yapıyor ortalama 1.65 e denk geliyor günlük benim montofon olduğu için sütüm 4.2 yağlı % 9 km içerdiği için satışta zorluk çekmiyorum birde koku benim avantajım piyasada marketler koku olmayan süt bulamıyor benim sütüm rakip tanımaz o konuda
Zooteknist
Maşallah Allah bereket versin. Günlük 1600 -2400 tl arasında para kazanıyorsunuz ayda en az 48000 tl eder bu. Bence gayet güzel para. Bereketli olsun tekrardan.

daha önce bu konuyla ilgili çalışmaları anlatmıştım..
ben köyden satabileceğim kadar komsulardan alıyorum ve şehir merkezinde bir çevre oluşturdum onlara götürüyorum.
Şehirde 2.5 tl'ye satıyorum..
1.5 tl kâr ediyorum..
başkalarına yedirmiyorum..
direk tüketici :)
Bari konu komşudan toplarken 1,5 a al, 1 lira kâr et. Emeği eşit paylaş.😂
Fazla kapitalist gördüm bu durumu💰